Wi-fi je přenos internetového připojení vzduchem, často veřejně přístupná. Najdeme ji, pochopitelně, dnes už v téměř každé domácnosti a tam kde není, nad ní často uvažují a teskní po ní. Je k dispozici v obchodních domech, kavárnách, komerčních prostorech, ve vlaku, někdy i rušném náměstí a jiných lidmi zaplněných místech. Wi-fi zkrátka láká lidi, aby šli na dané místo a využili ji. Je to v podstatě lákadlo i druh reklamy. Tam kde není bezdrátové připojení si majitel pomalu ani neškrtne a zákazníky si určitě dveře nepodávají. Je to standart doby. A po té co začal systém politika Babiše, EET, si myslím, že se dostane i tam, kde bychom ji ani nečekali.
Je dobré si rozmyslet, při pořizování paušálu do mobilu, zda chceme platit i internet v mobilu anebo tam kde potřebujeme primárně připojení a kde se v tu dobu nacházíme, není náhodou bezdrátový neplacený signál, který můžeme využívat. Pak by bylo zbytečné za to platit. Největší uživatelé jsou právě děti a mládež. Rodiče jim často koupí do telefonu jen kredit nebo základní tarif na volání a sms a internet si zajišťují jinak. Proto je tak často vídáme posedávat před obchodními domy.
Při nákupu internetového připojení, ať už pevného či mobilního, automaticky dostanete, pokud ne tak jej žádejte, potřebný hardware s wi-fi roznašečem. Doma se na něj může poté připojit kdokoliv, kdo bude znát vaše heslo. To si určitě nastavte vlastní, ať se na vás nemá možnost připojit někdo zvenčí, třeba soused, a parazitovat na vašem internetu, datech a ždímat vaše peníze.
Myslete však na své bezpečí a se svými citlivými osobními údaji zacházejte obezřetně. Veřejná Wi-fi není nijak chráněná, proti zneužití. Nechte tedy internetové bankovnictví na doma. Nikde nesdělujte své rodné číslo, číslo účtu a informace o vaší rodině. Hackeři, počítačový zločinci, a podvodníci tyto věci využijí ve svůj prospěch a vám zůstanou oči pro pláč.