Je podložka pod bazén skutečně nutná?


Prakticky každý, kdo vlastní dostatečně velký pozemek, ať už u rodinného domku či u chaty či chalupy, na něm dříve či později nechá postavit bazén. A je celkem jedno, jestli se rozhodne pro zapuštěný typ, nebo zda zvolí ten nafukovací.

Má to samozřejmě svůj důvod. V létě nám voda přináší potřebné osvěžení a pomáhá nám přestát ta největší vedra. Díky němu se nemusíme tlačit na veřejných koupalištích, ať už přírodních či umělých, se spoustou dalších lidí. To je výhodné zvláště dnes, v době koronavirové pandemie.

bazen4

Avšak ať už máte jakýkoliv typ, jistě jste si všimli, že jeho nezbytnou součástí je také podložka pod bazén chlorito.cz. Ta se používá i u bazénů zapuštěných do země. Zde se pokládá geotextilie ještě předtím, než tam postaví samotný bazén. U těch nafukovacích se zkrátka pokládá pod něj, ještě než se začne nafukovat.

Otázkou je, zda jsou tyto podložky nezbytné. Koneckonců stále slyšíme, jak jsou bazény vyráběny ze stále odolnějších materiálů a co vše vydrží. Je tedy skutečně nutné pod něj přidávat ještě podložku? Není to jen tahání peněz z kapes důvěřivých zákazníků?

Odpověď zní, že nikoliv. Tyto podložky mají totiž hned několik funkcí. Tou první je samozřejmě zabránit poškození samotného bazénu. U těch zapuštěných brání prorůstání trávy a jejímu zakořenění. Také přestavují překážku pro krtky, myši a jiné drobné živočichy, žijící buď úplně, nebo částečně v půdě.

bazen10

Pokud jde o ty nafukovací, pak zde nejde ani tak o ochranu před prorůstáním travin, nýbrž o ochranu před proříznutím například od kamene či dokonce od zapomenutého hřebíku či střepu. To však zde není jediná funkce.

Dále nám pomáhá udržet bazén čistý. Všichni víme, jaké bláto se vytvoří po letní bouřce s prudkými přívalovými dešti. A toto bláto by ulpělo na bazénu, ze kterého by jej bylo složitě sundávat. Takto ulpí na podložce, která je konstruována ke snadnému čištění.

Je tedy vidět, že se jedná o vynález, který je rozhodně velmi užitečný. A nejspíš tomu tak bude i nadále.