Rozkvetlý ibišek nepřehlédnete. Tato rostlina, když se jí daří, může měřit i přes metr a jeho květy, jsou také velké, sytě zbarvené a zkrátka nepřehlédnutelné. Květy mohou mít různé barvy, červené, bílé, fialové, růžové, oranžové nebo žluté. Ibišek je nenáročná rostlina, kterou můžete pěstovat doma v květináči i venku na zahradě. A kromě toho, že je krásná, je také léčivá a užitečná na mnoho potíží. Ibiškový čaj je velmi oblíbený a sušený ibišek zakoupíte v každé prodejně s čaji. Krásně vonní, chutná a hlavně pomáhá. A možná ani netušíte, že ibišek se běžně přidává i do běžných ovocných čajů, které kupujete balené v obchodech. To proto, že má výraznou barvu.
Ibišek jako bylina
Pokud vás trápí problémy s močovými cestami, hemoroidy, vysoký krevní tlak nebo špatné trávení. Pomoci vám může ibišek súdánský. Právě tato odrůda se využívá jako léčivá bylina. Kromě toho uleví od menstruačních bolestí, zmírní krvácení, je dobrý na cévy i srdce. Kromě toho obsahuje vysoký podíl vitamínu C, takže je ideálním pomocníkem i při chřipkách a nachlazení. Vypěstovat si ho můžete doma, nebo si bylinu zakoupit již sušenou. Ovšem vypěstovat si ji, vám nezabere moc práce ani času. Ibišek potřebuje teplo, neměl by ale být vystavován přímému slunečnímu záření. Také má rád vlhko, kromě pravidelné zálivky, mu tak udělá dobře, i když ho občas vodou postříkáte, hlavně listy. Zvláště doma v květináči se jim daří a vydrží vám po dlouhá léta. Ale právě pokud máte rostlinu v květináči, bude potřebovat i pravidelně přihnojovat. Když se o ibišek nebudete dobře starat, přestane kvést.
Uzdraví i chutná
Ibišek je opravdu všestranná rostlina, kterou se vyplatí pěstovat a mít vždy po ruce. Kromě toho, že dobře vypadá, léčí, navíc také skvěle chutná. I když má chuť zlehka kyselou a čaje z něj se většinou ještě musí doslazovat, je výborný pro přípravu marmelád nebo omáček, které se hodí například k masům. Až budete vařit příště doma marmeládu, zkuste do ní přidat také ibišek. Její chuť ozvláštní. Zaručeně si všichni pochutnají.