Někteří lidé stále preferují domácí stravu a přípravu svačiny v klidu domova. Dají si tu práci a v předstihu si přichystají sobě, nebo dětem nutričně hodnotnou přesnídávku či svačinu, která pak přijde vhod, zvláště s vědomím, co uvnitř svého zavazadla vlastně máte. Nemusíte se spoléhat na jiné zdroje a je to takříkajíc sázka na jistotu. Ta se však může proměnit v noční můru, jestliže její obsah vytéká do tašky, batohu, či školní aktovky. Stává se to, pokud je uložená pouze v mikrotenovém pytlíku, a ten se zrovna nešikovně rozevře tak, že pomazánka, hořčice, kečup, dressink a jiné tekuté složky z něj unikají nevhodným směrem. Tomuto jevu snadno zabráníte sáčkem se zipem a můžete zůstat po celou dobu v poklidu a nestresovat se, jestli se náhodou něco uvnitř zavazadla nepřihodilo.
Co získáte sáčkem se zipem
Odolnost proti vlhkosti – dovnitř nepronikne vlhkost zvenčí, např. při deštivém počasí, obsah se nerozmáčí, a rovněž se vlhkost a tekutina nedostane ze sáčku ven. Je to hermeticky uzavřený obal a chrání nejen před vlhkostí, ale i před zápachem.
Obsah se nevysype – uzavírací mechanismus je natolik pevný a těsný, že chrání před únikem i sypké materiály, např. kukuřičné lupínky, strouhaný kokos, kakaový prášek a spoustu dalších sypkých ingrediencí.
Sáček je zdravotně nezávadný – materiál pro výrobu je naprosto zdravotně nezávadný, buď jde o tzv. nízkohustotní LDPE nebo vysokohustotní HDPE polyetylen. Oba materiály nepropouští do svého obsahu toxické látky a mohou se v nich skladovat potraviny i dlouhodobě, a to včetně tekutých složek. Mimochodem se jedná o stejný materiál, který je primárně určen pro balení potravin – mikrotenový sáček, a to včetně speciálních pytlíků pro ukládání jídel do mrazáku.
Nezabírá moc místa – svačina v tašce v uzavřeném sáčku se zipem, odkud před uzavřením vytlačíte vzduch, zabere mnohem méně prostoru, než plastové dózy.